De VNF is al vroeg bezig met sluis onderhoud. De sluis wordt uitgebaggerd. We horen van onze buurman dat de sluiswachter om 10:30uur komt en als de VNF klaar is en de sluis open laat staan, varen we met drie boten naar binnen. Als de sluiswachtster arriveert, geven we te kennen dat we bij de port de pleasanse van Bourbourg water willen tanken en dat we om twee uur verder zouden willen. We bezichtigen de stad en doen boodschappen bij een grote Champion die een paar honderd meter van de haven zit.
 |
 |
 |
 |
| Sluis Bourbourg |
Sluiswachtster |
|
Port de pleasance |
Er is hier verder niets te doen, onze buurman is doorgevaren en we liggen alleen op de port de pleasanse. Er is hier plek voor wel vier schepen en er ligt ook nog een steiger iets terug.
Bourbourg
In de Saint-Jean-Baptiste kerk is een kunst tentoonstelling die we bezoeken.
 |
 |
| We moeten overzetsloffen aan |
Saint-Jean-Baptiste kerk |
Precies om 2 uur komt de sluismeesteres ons waarschuwen dat ze de brug in Bourbourg gaat bedienen. Ze rijdt met een auto met ons mee en bedient nog een sluis en diverse bruggen. De mensen zien hier niet veel jachten, want er wordt getoeterd en gezwaaid van jewelste.
 |
 |
 |
 |
| Om 2uur draait de brug |
Canal de Bourbourg |
|
Rivier de L'Aa |
Ons plan is om naar rivier de Houlle te varen. Dit is een riviertje net na Watten aan stuurboord. Bij watten is ook een aanleg, maar daar liggen al twee boten en dan is het vol. Je ligt hier niet zo rustig, want er varen hier grote schepen en je ligt op de rivier. Recht tegenover Watten is een jachthaven, maar daar wordt gebaggerd.
 |
 |
 |
 |
| |
De sluiswachtster rijdt mee |
Rivier de L'Aa |
In de verte heuvels |
De Sluiswachtster rijdt met ons mee en bedient nog een sluis en een paar bruggen.
 |
 |
 |
 |
| |
|
Na watten gaan we de Houlle op |
De Houlle |
La Houlle ligt in de Audomarois, een streek waar vroeger alles, en nu ook nog, zeer veel per bootje gebeurd. In de 3km-vaart naar La Houlle ligt een stoombootje "le petit beigneur", een begrip voor iedere Louis de Funès liefhebber.
 |
 |
 |
 |
| |
Le petit beigneur |
Prachtig natuurgebied |
Volop vakantie woningen |
Wij varen de Houlle op, wat altijd weer een belevenis is. Er liggen duizenden visbootjes en het is er behoorlijk smal. Bij de port de pleasance aangekomen zitten er natuurlijk vissers op het steiger. We improviseren een plek en wachten tot de avond als de vissers weg zijn, om goed te gaan liggen Het is hier prachtig en we hebben een mooi stuk gras voor de boot. Het steiger is wel erg slecht geworden en er zitten gaten in. Dus goed opletten waar je loopt. We drinken een wijntje op de kant en hebben een heerlijke middag en avond. Het weer is prima.
Prachtig varen op de Houlle
 |
 |
Aanleg Houlle met slecht steiger. |
| |
|
|